Termometr owulacyjny
Automatyczny termometr owulacyjny ATOs
ATO-s J5M to miniaturowy, elektroniczny, automatyczny termometr owulacyjny, zbudowany na bazie Microlife 1622, który mierzy podstawową temperaturę ciała w czasie snu. Ten unikalny termometr owulacyjny może mierzyć temperaturę o dowolnej godzinie (są osoby, które z powodzeniem mierzą temperaturę o 3:30 ). Pomiar jest wykonywany raz dziennie, a jego wynik jest przechowywany w pamięci urządzenia przez 24h. Ergonomiczny kształt i miniaturowe wymiary powodują, że ATOs jest niewyczuwalny, a zastosowane w nim wysoko bio-kompatybilne materiały (C-Flex, Tygon) zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Automatyczny termometr owulacujny został zaprojektowany do pracy ciągłej przez okres ok. 3-4 lat. Wysoka precyzja pomiarowa urządzenia (0.010C), możliwość wyboru optymalnej godziny pomiaru (np. godzinę przed normalną porą wstawania) i długi czas stabilizacji temperatury pozwalają uzyskać łatwe do interpretacji wykresy temperatury.

Konstrukcja automatycznego termometru owulacyjnego ATOs
ATO-s składa się z czujnika temperatury (A) małego wodoszczelnego korpusu (B) i gumki mocującej korpus. Korpus termometru zawiera: wyświetlacz temperatury (1) przycisk odczytu temperatury (2) przycisk kontroli godziny pomiaru (3) diodę (4) oraz przycisk zmiany godziny pomiaru.

Termometr owulacyjny


Termometr owulacyjny
ATOs z czujnikiem prostym
Termometr owulacyjny
Korpus ATOs-a

Termometr owulacyjny
Czujnik automatycznego termometru owulacyjnego ATOs-a jest wykonany z certyfikowanego biokompatybilnego elastomeru C-Flex produkowanego od 30 lat przez renomowaną amerykańską firmę Saint-Gobain. C-Flex i Tygon S-50-HL (zewnętrzna część czujnika) są produkowane zgodnie z GMP, posiadają najwyższą możliwą klasę biokompatybilności dla plastików - USP Class VI, nie są cytotoksyczne nie powodują hemolizy. C-Flex jest stosowany od wielu lat do produkcji drenów i cewników. Badania przeprowadzone w 2007 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim potwierdziły brak cytotoksyczności materiałów C-Flex i Tygon S-50-HL. W ramach badań opracowano procedurę sterylizacji czujnika za pomocą preparatu Cidex. Jak wynika z testów przeprowadzonych w 2003 i 2008 roku (łącznie ok. 80 termometrów) ATOs nie powoduje zwiększenia liczby infekcji. Idea i konstrukcja ATO-sa była wielokrotnie konsultowana z lekarzami ginekologami. Informacje o ATO-sie są prezentowane od 2001r na konferencjach medycznych i NPR.

Termometr owulacyjny, Microlife 1622