Termometr owulacyjny z Microlife 1622
Termometr owulacyjny
Dlaczego Automatyczny Termometr Owulacyjny ATOs może Ci pomóc?
Jak wynika z badań naukowych, pomimo istnienia zaawansowanych technologii i urządzeń, najskuteczniejszą obecnie metodą NPR, jest poprawnie stosowana metoda objawowo-termiczna (Pearl Index 0.4). Ale... aby uzyskać powyższą skuteczność, niezbędne są kompletne i czytelne wykresy temperatury oraz prawidłowe określanie dnia szczytu śluzu (zobacz system 2OS). ATOs umożliwia codzienne wykonanie pomiarów temperatury bez względu na sytuację życiową.

Stosując ATOs-a wraz z metodą objawowo-termiczną otrzymujemy najskuteczniejszą,
i równocześnie najprostszą metodę NPR
Zasada działania
Używanie Automatycznego Termometru Owulacyjnego jest bardzo proste. Przed snem korpus termometru (wielkości zapalniczki) mocuje się, za pomocą gumki, na brzuchu, a czujnik temperatury (miękka rurka o średnicy ok. 4mm) umieszcza się w pochwie. O zadanej godzinie (np. 4:30) termometr uruchamia się automatycznie i mierzy temperaturę. Pomiar trwa ok. 5s i odbywa się podczas snu. Zmierzona temperatura jest zapisywana w pamięci. Automatyczny Termometr Owulacyjny zdejmuje się po obudzeniu. Zapamiętaną wartość temperatury można odczytać o dowolnej porze w ciągu dnia. Z założonym ATO-sem można wstawać do dziecka w nocy. Termometr nie przeszkadza w korzystaniu w nocy z toalety.Pełna instrukcja ATOsa


Termometr owulacyjny
Czy TO przeszkadza?
NIE. Jak wynika z 10 lat badań ATOs jest niewyczuwalny w czasie używania. Korpus automatycznego termometru owulacyjnego ma wymiary zapalniczki, a czujnik temperatury jest wykonany z miękkiego polimeru i ma średnicę ok. 3-5mm. W tym momencie ATOs jest używany przez ponad 180 osób w Polsce i za granicą.

Oto typowe opinie po pierwszym (1-2) i dłuższym (3-4) użyciu:

1. "Zaskoczyło mnie to, że "obecność" ATOs-a jest praktycznie niewyczuwalna i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Czytając opinie kobiet, które go używały myślałam, że nie jest możliwe nie czuć czegoś co mamy na sobie i w sobie, a jednak to prawda!"

2. "ATOs działa wspaniale, a jego używanie nie sprawia najmniejszych kłopotów. Przyzwyczajanie się w zasadzie nie było potrzebne, żadnych nieprzyjemnych odczuć. Duży komfort."

3. "ATOs jest dla mnie niewyczuwalny, bardzo wygodny. Jakość wykresów bardzo się poprawiła w porównaniu ze stosowaniem zwykłego termometru. Dzięki niemu ufam metodzie naturalnego planowania rodziny."

4. "Jestem zachwycona tym urządzeniem (od samego początku). Mierzenie temperatury, przy mały dziecku, jest naprawdę dla mnie trudne, a dzięki ATOsowi, mogę wykorzystać każdą minutę, kiedy moja Marianka spokojnie śpi. Druga sprawa, to jakość wykresu - jest dużo lepsza niż przy użyciu normalnego termometru. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy pracują nad ATOsem - DZIĘKUJĘ"


Nie trzeba jednak wierzyć w liczne OPINIE - można samodzielnie wykonać mały eksperyment. Należy położyć się na łóżku na zapalniczce i ocenić ile się czuje. W opinii użytkowniczek poziom "odczuwania" ATOsa jest taki sam jak pierścionka czy okularów.


Poprawa jakości wykresów
Poniżej przedstawione jest porównanie jakości wykresów wykonanych za pomocą zwykłego termometru i ATOs-a. Pomiar zwykłym termometrem był wykonywany około godziny 7:00. Dzięki ATOs-owi pomiar można było wykonywać o godz. 4:00, przed obudzeniem się dziecka, co jak widać znacząco poprawiło jakość wyników.
Rozmiar: 29685 bajtów

Rozmiar: 34192 bajtów

Dlaczego ATOs poprawia jakość wyników ?

Badania dowodzą, że najbardziej stabilne wyniki otrzymuje się mierząc temperaturę zanim organizm zacznie przygotowywać się do obudzenia czyli na ok. godzinę przed normalną porą wstawania. W przypadku zwykłego termometru jest to oczywiście niemożliwe, użycie ATO-sa daje taką możliwość. Innym czynnikiem pogarszającym jakość wykresow jest stres związany z obawą, że pomiar nie zostanie wykonany lub, że zostanie zakłócony (np przez budzące się dziecko lub obudzenie się przed godziną pomiaru). Eliminacja tego stresu poprawia jakość wyników. Długa stabilizacja temperatury czujnika (kilka godzin) zmniejsza rozrzut wyników i poprawia jakość wykresów. ATOs to idealny termometr dla matek małych dzieci, które wstają w nocy, ponieważ jest mniej czuły na chwilowe zmiany temperatury (duża bezwładność cieplna czujnika - izolacja C-flex). ATOs jest w stanie poprawnie zmierzyć temperaturę nawet wtedy, gdy w czasie pomiaru matka musiała wstać do dziecka.


FAQ

A) Boję się problemu infekcji
Jak wynika z przeprowadzonych badań (2003-2011 łącznie 130 termometrów) ATO-s nie powoduje wzrostu ilości infekcji. Jest to normalne ponieważ w pochwie, zdrowej kobiety z pałeczek kwasu mlekowego (pałeczek Doderleina) i glikogenu powstaje kwas mlekowy, który wytwarza w pochwie środowisko kwaśne, o pH średnio 4.5, działające bakteriobójczo. Pochwa ma zatem własne mechanizmy obronne chroniące ją przed infekcją. Pierwsze prototypy termometru są używane bezproblemowo od kilku lat.

B) Boję się umieszczania "obcego" elementu w pochwie
Najbardziej newralgicznym elementem automatycznego termometru jest rurka (kryjąca termistor), która styka się z błoną śluzową pochwy. W związku z tym niezwykle istotne było znalezienie odpowiednio bezpiecznego materiału. Po testach zdecydowano się na użycie medycznego termoplastycznego elastomeru typu C-Flex Medical Grade R70-001 produkowanego przez międzynarodową korporacje Saint-Gobain Wynalezienie tworzywa C-Flex było wynikiem badań, mających na celu zaprojektowanie wysoko-biokompatybilnych, miękkich i wytrzymałych materiałów odpowiednich do produkcji cewników i drenów pooperacyjnych. C-Flex przeszedł szereg testów związanych z bio-kompatybilnością (w tym U.S. Pharmakopoeia USP XXIII Biological Reactivity Test In Vivo), nie jest cytotoksyczny, nie powoduje hemolizy, nie wyzwala odczynu gorączkowego, przeszedł test rocznej implantacji domięśniowej, dopuszczalny jest jego kontakt z żywnością (posiada certyfikat FDA 21 CFR 177.1810), jest wytwarzany zgodnie z GMP. Więcej informacji o tym materiale można znaleźć na stronie: http://www.medical.saint-gobain.com C-Flex jest wykorzystywany między innymi do produkcji: cewników, drenów, rurek do przetaczania krwi pokrywania narzędzi chirurgicznych. C-Flex można odkażać przy pomocy preparatu 12% wody utlenionej (roztwór może przygotować apteka). Ten sposób odkażania nie powoduje zmiany jego bio-kompatybilności. Sterylizację urządzenia można również przeprowadzać przy pomocy preparatu Cidex.

C) Automatyczny pomiar temperatury, a współżycie płciowe
W związku z tym, że jedynym miejscem do automatycznego pomiaru temperatury jest pochwa, nie ma możliwości współżycia po założeniu termometru. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że termometr będzie zazwyczaj używany (osoby z pewnym doświadczeniem) w okresach potencjalnej płodności (kilka dni przed i cztery dni po jajeczkowaniu). W tym okresie nie należy podejmować współżycia płciowego, chyba, że planuje się zajście w ciążę. Zdjęcie termometru jest bardzo proste i zajmuje kilka sekund.

D) Czy termometr może się uszkodzić podczas snu?
Przy normalnym użytkowaniu nie istnieje możliwość zniszczenia termometru (np poprzez położenie się na brzuchu).Obudowa jest wykonana z odpowiednio odpornego plastiku, a przyciski są zabezpieczone przed przypadkowym naciśnięciem.

E) Czy można chodzić z założonym termometrem?
Tak. ATOs jest tak skonstruowany, że chodzenie z nim jest możliwe. Zdarzały się nawet przypadki zapominania o założonym termometrze i odkrywania go dopiero podczas porannej toalety.

F) Co zrobić gdyby czujnik wysuwał się w nocy?
W przypadku wysuwania się czujnika są dwie możliwości: używanie bielizny lub modyfikacja końcówki czujnika. Modyfikacja polega na przedłużeniu czujnika. Co umożliwia zawiązanie na jego końcu małej pętelki.

G) Siusianie w nocy?
Jest możliwe bez zdejmowania termometru.


Kto używa ATOs-a?


Jak widać automatycznym termometrem owulacyjnym są najbardziej zainteresowane osoby w wieku ok. 32 lat, ale z powodzeniem używają go również osoby starsze i młodsze. Chęć posiadania ATOs-a nie jest związana z liczbą dzieci. Jak wynika z wykresu już jedno dziecko jest w stanie na tyle utrudnić pomiary, że mama decyduje się na ATO-sa. Statystyka została opracowana na podstawie danych 60-ciu użytkowniczek ATOs-a.


Termometr owulacyjny, Microlife MT 1622, śluz płodny, szyjka macicy, NPR