INFORMACJE DLA ZAMAWIAJĄCYCH URZĄDZENIA
W RAMACH PROJEKTU "SEN O PORANKU"

Opisane tu urządzenia są dostępne w ramach badań nad ułatwianiem stosowania metod NPR

AUTOMATYCZNY TERMOMETR OWULACYJNY ATOs

17.07.2018.
Z powodu braku podzespołów składanie ATOsów jest czasowo zawieszone.

Skonstruowanie ATOs-a było próbą rozwiązania własnych problemów z pomiarami temperatury. Skonstruowany automatyczny termometr owulacyjny (pierwsze i jedyne takie urządzenie na świecie) okazał się bardzo skutecznym rozwiązaniem. ATOs od ponad 15 lat pomaga mierzyć temperaturę jego użytkowniczkom w Polsce i w Europie. Termometr jest urządzeniem niszowym, przeznaczonym dla wąskiej grupy osób i jest dostępny tylko poprzez ten serwis, w ramach badań (projekt "Sen o poranku" 2001-2018). Zanim zamówisz ATOs-a, zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi w tym serwisie informacjami (a zwłaszcza instrukcją obsługi ATO-sa). ATOs jest urządzeniem wykonywanym na zamówienie dla konkretnej osoby i dopasowanym do jej budowy ciała i jej preferencji, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za świadomą i przemyślaną decyzję o jego zamówieniu. Celem naszego działania jest pomoc osobom stosującym Naturalne Planowanie Rodziny, które mają problemy z pomiarami temperatury. Nie jesteśmy sklepem, nie zależy nam na obrocie czy zyskach, staramy się pomagać, ale równocześnie zależy nam na tym, żeby ATOs trafiał TYLKO do osób, którym jest w stanie pomóc.

Czy zamówić ATOsa?
Aby zaoszczędzić Twoje pieniądze i nasz czas przeanalizuj spokojnie poniższe sugestie, będące wynikiem ponad 15 lat zajmowania się automatycznym pomiarem temeparatury.

1. Mam małe dzieci i problemy z pomiarami
Jeżeli masz małe dzieci i stosujesz NPR, ale poranne mierzenie temperatury to dla Ciebie duży problem i zamiast metody objawowo-termicznej stosujesz metodę objawowo-lękową (masz "dziurawe" wykresy i zawsze z niepokojem czekasz na kolejną miesiączkę) to, jeżeli tylko akceptujesz sposób pomiaru, będziesz z ATOsa zadowolona. Zadowolenie z używania ATO-sa jest ściśle związane z Twoim stosunkiem do możliwości zajścia w kolejną ciążę. Im większa determinacja, żeby w ciążę nie zajść, tym większe zadowolenie z ATOs-a, który ułatwia mierzenie temperatury, poprawia jakość pomiarów i zwiększa zaufanie do metod NPR.
2. Moje wykresy są trudne do interpretacji lub długie
Jeżeli mierzysz temperaturę od dłuższego czasu, ale na wykresach nie widać wyraźnego skoku, to ATOs może poprawić jakość Twoich wykresów. Stała, optymalna godzina pomiaru temperatury powoduje, że skok staje się wyraźniejszy. Poczytaj o poprawie jakości wykresów. W przypadku długich cykli ilość pomiarów, które trzeba wykonać do momentu pojawienia się skoku temperatury jest duża. W takim przypadku ATOs ułatwia życie.
3. Nie lubię spać w bieliźnie
W większości przypadków używanie ATO-sa wymaga używania bielizny w celu utrzymania czujnika w pochwie. W niektórych przypadkach bielizna jest potrzebna tylko w fazie wydzielania płodnego (śliskiego) śluzu.
4. Jestem w okresie poporodowym (OPP) - jeszcze nie wróciły mi cykle po porodzie
W okresie poporodowym żaden termometr nie pomoże Ci w ustaleniu dni niepłodnych. Baterie ATO-sa pracują przez ok. 3 lata i po tym okresie muszą być wymieniane w serwisie. Szkoda zużywać je bezproduktywnie. Mamy świadomość, że okres poporodowy to KOSZMARNY czas dla użytkowników NPR..., ale zamówienie ATOsa ma sens dopiero kiedy powrócą cykle.
5. Chcę zajść w ciążę
Jeżeli jesteś zainteresowana poczęciem, to dla potwierdzenia odbytej owulacji nie jest Ci potrzebny drogi ATOs, wystarczy, że co jakiś czas (np z pominięciem weekendów), wykonywasz kontrolne pomiary temperatury 20x tańszym zwykłym termometrem elektronicznym (np Microlife 16C2). Skok temperatury pojawia sie PO owulacji i jest jedynie jej potwierdzeniem. Aby wykryć czas owulacji obserwuj śluz (przeczytaj informacje o zestawie 2OS) i stosuj testy LH. ATOs to równowartość kilkumiesięcznego zapasu testów LH.
6. Czuję opór psychiczny przed umieszczeniem czujnika w pochwie
Nie zamawiaj ATO-sa. W przypadku osób, które czują opór psychiczny lub obawy przed umieszczeniem czujnika w pochwie, używanie ATO-sa może być trudne lub nawet niemożliwe.
7. Nie mam jeszcze dzieci
ZDECYDOWANIE odradzamy zamawianie ATOsa jeżeli nie posiadasz dzieci. Dopiero wraz z pojawieniem się dzieci (zwłaszcza drugiego i kolejnych) zaczynają się PRAWDZIWE problemy z porannymi pomiarami temperatury i wtedy ATOs naprawdę zaczyna być potrzebny. Jeżeli nie masz dzieci, to dodatkowe czynności związane z używaniem ATO-sa typu: zakładanie go wieczorem i spanie z nim najprawdopodobniej okażą się większe niż zyski z jego używania.
8. Planuję zacząć stosować metody NPR
Jeżeli planujesz zacząć stosować NPR, to zanim zamówisz ATO-sa spróbuj mierzyć temperaturę zwykłym termometrem (np Microlifem 16C2). Nie zamawiaj ATOsa na wszelki wypadek np. ze strachu przed pomiarami, których nigdy nie wykonywałaś. Wbrew pozorom, mierzenie temperatury nie jest trudne (jeżeli nie masz małych dzieci, które o 5:00 rano lądują w Twoim łóżku uniemożliwiając pomiar).

Powyższe rozważania oczywiście nie wyczerpują tematu: "czy warto zamówić ATOs-a". Dlatego jeśli masz wątpliwości lub pytania na temat ATOa-a czy pomiarów temperatury to napisz - j_gorecki@poczta.onet.pl - odpowiadamy szybko i staramy się pomóc, a nie "wcisnąć produkt".

JAK ZAMÓWIĆ ATOs-a?
a) Zamów ATOs-a osobiście, nie zlecaj tej pracy mężowi lub narzeczonemu (ten punkt wynika z 15 lat doświadczeń w pracy nad Automatycznym Pomiarem Temperatury). Ty będziesz używała ATO-sa i Ty sama musisz podjąć decyzję o jego zamówieniu. Porozmawiaj z nami i wyjaśnij WSZYSTKIE swoje wątpliwości. Wspólnie ustalimy czy ATOs jest w stanie rozwiązać Twoje problemy.
b) PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI ATO-sa i zdecyduj czy sposób pomiaru Ci odpowiada.
c) Opis swoich obecnych problemów z pomiarami prześlij na adres j_gorecki@poczta.onet.pl . W mailu napisz co najmniej: ile masz lat, czy posiadasz dzieci, dlaczego nie jesteś w stanie mierzyć temperatury, ile lat stosujesz NPR, czy masz obecnie cykle, czy akceptujesz proponowany sposób wykonywania pomiarów. W odpowiedzi na maila otrzymasz opis badań i formularz zamówienia lub wyjaśnienie dlaczego wg nas, w Twoim przypadku, ATOs nie będzie Ci w stanie pomóc.
d) Po zapoznaniu się z dokumentami i podjęciu ostatecznej decyzji o zamówieniu, wyślij (zwykłym listem) wydrukowane dwustronnie, podpisane 2 pierwsze strony zamówienia. Po dotarciu do nas zamówienia dostaniesz maila z potwierdzeniem.
e) O złożeniu ATOsa zostaniesz poinformowana kolejnym mailem.
f) W związku z brakiem czasu (ATOs to tylko rodzaj "pracy społecznej") nie jesteśmy w stanie zobowiązać się złożyć ATO-sa na określony termin. ATOs-y są zazwyczaj składane w seriach po kilka na raz i dlatego, w zależności od dynamiki spływania zamówień termometrów, typowy czas oczekiwania na ATOs-a wynosi od 2 tygodni do 2 miesięcy.
g) ATOs to urządzenie składane na zamówienie. Koszt złożenia i wysłania ATOs-a to 280 zł.
Jeżeli masz małe dzieci i jesteś przekonana, że ATOs rozwiązałby Twoje problemy z pomiarami, ale jego cena jest dla Ciebie za wysoka, to zapytaj o możliwość płacenia w ratach.
ATOs posiada roczną gwarancję. Termometr działa ok 3 lata, po tym czasie należy wymienić w nim baterie.


ATOs przygotowany do wysłania


SERWIS
1. Przed wysłaniem ATOs-a do naprawy skontaktuj się z nami: j_gorecki@poczta.onet.pl
2. ATOsa należy wysłać listem poleconym w sztywnym opakowaniu (np pudełko po mydle). Termometr powienien być unieruchomiony (woreczki foliowe, papier toaletowy itp.)
3. Do ATOs-a należy dołączyć wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszenia awarii termometru ATOs


ZESTAW 2OS DO OBSERWACJI ŚLUZU SZYJKOWEGO

Czy zamówić zestaw 2OS?
Zestaw 2OS ma sens w przypadku gdy masz problemy pobraniem i oceną typu śluzu szyjkowego.
Na przykład gdy:
- planujesz zajść w ciążę i chcesz wybrać optymalny moment na współżycie
- boisz się zajścia w ciążę i chcesz mieć pewność co do typu śluzu
- jesteś w okresie poporodowym i starasz się ustalić dzień szczytu śluzu
- uczysz się metod NPR


Zestaw jest dostępny w ramach badań. Uczestniczka badań pokrywa koszt wykonania i wysyłki zestawu - 90 zł (próbnik, pudełko, 2 probówki, uchwyt, 6 pasków pH + zastępcza skala barw oraz koszt wysyłki).

Śluz płodny
Zestaw 2OS do pobierania i analizy śluzu szyjkowego

Paski wskaźnikowe pH pomagają w ocenie typu śluzu, ale nie są niezbędne. W zestawie są próbne testowe paski pH (Machery Nagel 3.6-6.1), dzięki którym będziesz mogła się zorientować czy pomiar pH w Twoim przypadku coś daje i czy warto myśleć o zakupie większej ilści pasków pH. Jak wynika z naszych badań pomiar pH sprawdza się u ok. 50% użytkowniczek.
W przypadku decyzji o mierzeniu pH, odpowiednie paski wskaźnikowe pH (100 sztuk) można kupić wysyłkowo np tu:
Paski pH-fix - Machery Nagel: 3.6-6.1 lub 5.1-7.2

Zamawiając zestaw uczestniczka badań zobowiązuje się do:
- napisania krótkiej opini,
- wypełnienia ankiety po 2 cyklach obserwacji.

Dane należy przesyłać w tej tabelce Próbnik posiada 2 letnią gwarancję. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy udziału w badaniach.

Zanim podejmiesz decyzję o udziale w badaniach zapoznaj się z aktualną instrukcją zestawu 2OS

Aby wziąć udział w badaniach zestawu 2OS należy przesłać na adres: j_gorecki@poczta.onet.pl maila o następującej treści:


DATA -
IMIĘ i NAZWISKO -
PESEL -
WIEK -
LICZBA DZIECI -
ILOŚĆ INFEKCJI (KOBIECYCH) W OSTATNICH 12 MIES. -
CEL UŻYCIA ZESTAWU - (UNIKANIE/PLANOWANIE CIĄŻY) -
LICZBA LAT STOSOWANIA NPR -
OKRES POPORODOWY - TAK/NIE
ADRES ZAMIESZKANIA -
ADRES WYSYŁKOWY -
E-MAIL -
NR TELEFONU -

Oświadczam, że chcę wziąć udział w badaniach zestawu 2OS do obserwacji śluzu, których celem jest stwierdzenie przydatności zestawu 2OS w NPR i równocześnie pomoc osobom mającym problemy z obserwacją śluzu. Zamawiam zestaw dla siebie i nie przekażę go innej osobie. Zapoznałam się z instrukcją zestawu 2OS i będę się do niej stosowała. Zobowiązuję się do przesłania opini i ankiety o używniu zestawu.
Użycie zestawu interesuje mnie ponieważ...
(prosimy o szczegółowy opis problemów, a nie lakoniczne: "mam problemy ze śluzem")Temat maila: "Zestaw 2OS - zamówienie - Imię i Nazwisko"


Przed wysłaniem maila zapoznaj się z informacjami o zestawie 2OS dostępnymi w serwisie
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy podjąć rozsądną decyzję j_gorecki@poczta.onet.pl