Automatyczny Termometr Owulacyjny

ATOs LC-B

2001-2020
pomiar temperatury w czasie snu, zgodny z zaleceniami metody objawowo – termicznej
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Automatyczny Termometr Owulacyjny ATOs LC-B

ATO-s LC to proste, ale niezawodne urządzenie do pomiarów Podstawowej Temperatury Ciała (PTC) w czasie snu. Termometr Owulacyjny ATOs jest przeznaczony dla osób stosujących metody NPR i unikających ciąży, ze szczególnym uwzględnieniem matek małych dzieci. Ergonomiczny kształt i miniaturowe wymiary powodują, że ATOs jest praktycznie niewyczuwalny (przeczytaj opinie), a zastosowane w nim bio-kompatybilne materiały zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Wysoka precyzja pomiarowa urządzenia i możliwość wyboru optymalnej godziny pomiaru pozwalają uzyskać łatwe do interpretacji wykresy, nawet w przypadku konieczności nocnego wstawania do dziecka.Budowa termometru owulacyjnego ATOs LC-B

ATO-s składa się z małego wodoszczelnego korpusu (A) o wielkości zapalniczki 6x3x1.5cm, bio-kompatybilnego czujnika temperatury o średnicy 3mm (B) i gumki mocującej. Korpus termometru zawiera: przycisk odczytu temperatury (1) przyciski do ustawienia godziny pomiaru (2, 3) i oraz wyświetlacz do odczytu temperatury (4). W zestawie znajdują się również silikonowa podkładka (5) i polarowa osłonka (6) oraz gumka mocująca.

Termometr owulacyjny

Termometr owulacyjny

Bezpieczeństwo użytkowania

Czujnik automatycznego termometru owulacyjnego ATOs-a jest wykonany z certyfikowanego biokompatybilnego elastomeru C-Flex produkowanego od 30 lat przez renomowaną amerykańską firmę Saint-Gobain. C-Flex jest produkowany zgodnie z GMP, posiada najwyższą możliwą klasę biokompatybilności dla plastików – USP Class VI, nie jest cytotoksyczny i nie powodują hemolizy. C-Flex jest stosowany od wielu lat do produkcji medycznych drenów i cewników. Badania przeprowadzone w 2007 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim potwierdziły brak cytotoksyczności materiału C-Flex. W ramach badań opracowano procedurę sterylizacji czujnika za pomocą preparatu Cidex. Jak wynika z testów przeprowadzonych w 2003 i 2008 roku (łącznie ok. 80 termometrów) ATOs nie powoduje zwiększenia liczby infekcji. Idea i konstrukcja ATO-sa była wielokrotnie konsultowana z lekarzami ginekologami. Informacje o ATO-sie są prezentowane od 2001r na konferencjach medycznych i NPR. Kolejne wersje ATO-sa składane są od 19 lat.


Zasada działania

Przed snem korpus ATOsa umieszcza się pod elastyczną opaską na udzie lub  mocuje się za pomocą tekstylnej gumki, a biokompatybilny czujnik temperatury, umieszcza się w pochwie. Podczas snu, o zadanej godzinie np 4:00, ATOs uruchamia się automatycznie i przez 5s mierzy temperaturę, po czym wyłącza się. Zmierzona temperatura zostaje zapisywana w pamięci urządzenia i można ją odczytać, w dowolnym momencie, w ciągu dnia. Z ATOsem można w nocy wstawać do dzieci. Dzięki ATOsowi będziesz miała codzienne dokładne wyniki pomiarów temperatury, bez porannego mierzenia.

Opaska II

Opinie o najnowszej wersji ATOsa LC-B, używanego z opaską na udo – nowy sposób mocowania:


„Jestem pozytywnie zaskoczona łatwością użytkowania i brakiem dyskomfortu. Opaska (w połączeniu ze spaniem w bieliźnie) sprawdza się moim zdaniem świetnie. Jest bardzo prosta w użyciu, a wszystko bez problemu się trzyma. Nie czuję zupełnie potrzeby testowania innego rozwiązania, bo nie widzę wad tego. Wstawałam do łóżeczka dziecięcego stojącego w tym samym pokoju oraz chodziłam do pokoju obok – nic się nie wysuwało„


„Jestem bardzo zadowolona, nic się nie przesuwa, nie uwiera. Czuć, że coś jest na nodze, ale łatwo się do tego przyzwyczaić i ignorować. Ze względu na ciekawskie dziecko śpię w spodniach od piżamy i nie widać, że coś mam pod spodem. Szczerze mówiąc, czytając opisy innych sposobów mocowania nie mam najmniejszej ochoty ich testować. Jak dla mnie opaska jest w sam raz. Szybko się ją zakłada, a włożenie ATOsa pod nią zajmuje dosłownie sekundę”


Szczegółowe informacje na temat termometru można znaleźć w

instrukcji obsługi termometru owulacyjnego ATOsa LC-B

(UWAGA! Instrukcja jest w trakcie poprawiania, gumki silikonowe zostały zastąpione opaską na udo).


hands-1150073_640

 Poprawa jakości wykresów

Jak wynika z wieloletnich badań (2001-2020) ATOs poprawia jakość wykresów temperatury ponieważ:

– temperatura jest mierzona przed obudzeniem, a wtedy rozrzut wyników jest najmniejszy,

– pewność wykonania pomiaru eliminuje stres co dodatkowo poprawia jakość wykresów,

– temperatura czujnika jest stabilizowana przez kilka godzin, a ATOs jest w stanie poprawnie zmierzyć temperaturę, nawet wtedy, gdy w okolicy godziny pomiaru, matka musiała, wstać do dziecka.


Poniżej przedstawione jest porównanie jakości wykresów wykonanych za pomocą zwykłego termometru elektronicznego i ATOs-a. Pomiar zwykłym termometrem był wykonywany około godziny 7:00. Dzięki ATOs-owi pomiar porównawczy można było wykonywać o godz. 4:00, przed obudzeniem się dziecka, co jak widać, znacząco poprawiło jakość wyników.

Termometr owulacyjny ATOs
Termometr owulacyjny ATOs